Trabzon'un Tonya ilçesinde, geçen ay tek katlı evlerini kül eden yangında annesi Canan Kurt'u (24) kaybeden 4 yaşındaki Hazal Su Kurt da 39 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Minik Hazal Su Kurt da annesinin yanında toprağa verildi.

Yangın, geçen 4 Kasım'da saat 01.00 sularında Tonya'ya bağlı Yenimahalle Velialtı semtinde meydana geldi. Uğur Kurt'un tek katlı evinde yangın çıktı. Evden yükselen alevleri fark eden Uğur Kurt, çocuklarını pencereden çıkararak kurtardı. Eşini kurtarmak için yeniden eve girmek isteyen Uğur Kurt, alevler her tarafı sarınca başarılı olamadı. Kısa sürede büyüyen yangında ev küle dönerken, Canan Kurt yanarak yaşamını yitirdi. Vücudunda yanıklar oluşan Uğur Kurt ile çocukları Hazal Su ile Ecrin Ada yaralandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde tedavileri tamamlanan baba ve kızı Ecrin Ada taburcu edildi. Yoğun dumandan etkilenen Hazal'ın tedavisine ise devam edildi.  Hastanede 39 gündür tedavi gören Hazal Su Kurt, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve önceki akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Minik Hazal'ın, Tonya'nın Hoşarlı Mahallesi'nde annesi Canan Kurt'un yanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenazeye Tonya Kaymakamı Bayram Yıldız, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Aile ve Sosyal Politikalar Trabzon İl Müdürü Ahmet Kurt, siyasi ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.