Tonya'daki yangında tedavi gören Hazal bebek de kurtarılamadı

Yenimahalle’de, geçen ay çıkan ve tek katlı evi kül olan yangında, annesi 24 yaşındaki Canan Kurt’u kaybeden 4 yaşındaki Hazal Su Kurt da 39 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybetti.

Minik çoçuk düzenlenecek olan cenaze töreni sonrası annesinin yanında toprağa verilecek.

Olay, 4 Kasım günü saat 01.00 sıralarında Tonya'ya bağlı Yenimahalle Velialtı Sokağı'nda meydana geldi. Uğur Kurt'un tek katlı evinde henüz belirlenemeyen nedenden yangın çıktı. Evde yükselen alevleri fark eden Uğur Kurt, çocuklarını pencereden çıkararak kurtardı. Eşini kurtarmak için yeniden eve girmek isteyen Uğur Kurt alevler her tarafı sarınca başarılı olamadı. Kısa sürede büyüyen yangında ev küle dönerken, Canan Kurt yaşamını yitirdi. Olayda vücudunda yanıklar oluşan Uğur Kurt ile çocukları Hazal Su ile Ecrin Ada yaralandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi’nde tedavileri tamamlanan baba ve kızı Ecrin Ada taburcu edildi. Yoğun dumandan etkilenen 4 yaşındaki Hazal Su ise Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

ANNESİNİN YANINDA TOPRAĞA VERİLECEK

İlçeyi yasa boğan yangında yoğun dumandan etkilenen ve vücudunun bir bölümünde oluşan yanıklar nedeniyle hastanede 39 gündür tedavi gören Hazal Su Kurt' da tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bugün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Hazal Su, ilçeye bağlı Hoşarlı Mahallesi'nde düzenlenecek olan cenaze töreninin ardından annesi Canan Kurt'un yanında toprağa verilecek.