Tonya Devlet Hastanesi’ne yeni bina yapımına AKP İlçe Başkanından açıklama geldi.

AKP İlçe Tonya İlçe Başkanı Mehmet Yakupoğlu, yaptığı açıklamada, “Tonya’ya Devlet Hastanesinin yeniden yapılaması için elimizden geleni yapıyoruz.  Yeni yapılacak binanın mevcut hastanenin yerinde yapılmasını istiyoruz.” dedi.

Mehmet Yakupoğlu, şöyle konuştu: “Kamuoyunda hastane için iki seçenek üzerinde duruluyor. Fakat biz hastanenin mevcut yerinde yapılmasından yanayız. Şehir merkezinin dışında yapılacak bir hastane, hastalar ve yakınları için yorucu olur.”

Hastaların, hastaneye hızlı bir şekilde ulaşması gerektiğini ifade eden Yakupoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Mevcut hastane binasının arka tarafında bulunan Toplum Sağlığı Merkezi ve Devlet Hastanesine ek yapılan üç katlı bina yıkılarak yerine yeni hastane inşa edilebilir. İnşaat orada devam ederken hastalarımıza eski binada hizmet verilmeye devam edebilir. Yeni hastane tamamlandığında önünde bulunan bina yıkılarak çevre düzenlemesi yapılabilir. Her şey insan için yapılır ama sağlık en önemli hizmettir. Bu hizmeti de vatandaşımızın ayağına getirmek zorundayız. Trabzon’da Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi şehrin dışına yapıldı. Hastalar, hastaneye ulaşımda zorluklar yaşıyorlar ve doğal olarak da tepki gösteriyorlar. Tonya’da ikinci bir Kaşüstü vakası yaşanmaması için hastanenin yerinde yapılmasından yana görüşümüzü belirteceğiz.” şeklinde konuştu.

Yeni yapılacak hastane binasında, Palyatif Bakım merkezi ve Diyaliz Ünitesinin de kurulması için çalışmalar yapacağını belirten Yakupoğlu, “CHP İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz’in hastane konusunda yapmış olduğu açıklamaları da benimsiyor kendisine teşekkür ediyoruz. Tonya’nın menfaatleri için el ele verip çalışmalıyız.” dedi.