AK Parti Tonya Belediye Başkan Aday Adayı Veysel Kurt yaptığı açıklamada; “Aday Adaylığımı açıkladığım günden bugüne kadar göstermiş olduğunuz teveccühe ne kadar teşekkür etsem azdır. İnşallah Rabbim hizmet etme şerefiyle ödemek nasip eder” dedi.

“Siz lazımsınız, denge lazım, huzur lazım, güler yüz lazım, gönül lazım” diyerek aday adayı olmamızı istediğiniz sürecin sonuna yaklaşmış bulunuyoruz diyen Kurt: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle halkın istediği kişi, gönül belediyeciliği yapacak kişi, partinin oyuna oy katacak kişi aday yapılacaksa aday gösterileceğimi düşünüyorum. Olmazsa… Olmazsa ilk gün dediğimiz gibi halkımız ne derse onu yaparız. Amacımız güler yüz, hoşgörü, sevgi, saygı ve merhametle yoğrulmuş ihtiyaç öncelikli, finans odaklı vizyon belediyeciliği yapmaktır” diye konuştu.

Kurt, Vekilimiz Sayın Salih Cora’nın Tonya ilçemize ciddi kamu yatırımları yaptığını dile getirerek; “Tonya Belediyesi’ne de şartlı ve şartsız destekler sağlamıştır. Büyükşehir Belediyemiz de 6 milyonluk asfalt, 2,5 milyonluk beton, 3 milyonluk duvar, menfez, araç kiralama, akaryakıt vs. TİSKİ 15 milyon. Toplam 25,5 milyon vermiştir. Tonya Belediyesi de bu tempoya ayak uydurarak, Beşikdüzü, Vakfıkebir örneğinde olduğu gibi vizyon projeler üretmeli ve uygulamalıdır” şeklinde konuştu.