Latifoğlu, baz istasyonuna karşı çıktı.

İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Ali Paşa Latifoğlu, Karşular Mahallesi’nde meskûn mahalde yapılan baz istasyonuna karşı olduğunu söyledi.

Tonyahaber’e konuşan ilçe başkanı Latifoğlu, “Karşular Mahallesi’ne de radyasyon üreten hizmet düştü.” dedi.

Karşular Mahallesi Hastoma mevkiinde bir konutun çatısına, özel bir şirket tarafından yerleştirilen baz istasyonuna tepkisini dile getiren Latifoğlu şöyle dedi:

“İYİ Parti İlçe Başkanı olarak aynı zamanda Karşular Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Mahallemde yapılacak her türlü hizmeti alkışlarım. Ancak, insan sağlığına zarar veren baz istasyonu kurulmasına da komşularım adına tepki gösteririm. Bu konuya tepki göstermeyen yetkili yetkisiz herkesi kınıyorum. Siyaset erbabının, özel sektörün Karşular Mahallesi’ne hizmeti radyasyon üreten baz istasyonu mudur? Mahalleye hediye bu mudur? Birilerinin rant sağlanması için halk sağlığını hiçe sayanları kınıyorum. Yetkililerin bir an önce bu direği yerinden sökmesini bekliyoruz. Yoksa gerekli mücadeleyi sürdüreceğiz ve halkın sağlığını koruyacağız.”

Mevcut siyasi yönetimin ve mahalle muhtarının konuya kayıtsız kalmasını da eleştiren İlçe Başkanı Latifoğlu, “Mahalleye bir hizmet yapılacaksa, ortak akılla karar verilmesi daha uygun olurdu. Daha önce de aynı semtte baz istasyonu kurulmasına karşı çıkanlardan şu anda hiç ses çıkmıyor. Yoksa onlar da bir rant paylaşımının içinde midir? Mahallemiz sakinlerini yürütmekte olduğumuz imza kampanyasına katkı vermeye çağırıyorum.” dedi.