Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün 2016-2017 eğitim-öğretim yılı yılsonu karma sergi açılış töreni Feride-Ahmet Şener Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet Berberoğlu yaptığı açılış konuşmasında, “Halk eğitimi merkezleri aslında eğitimin en uç noktalarını oluşturur. Devletin eğitim alanında elinin en ücra noktaya ulaştığı nokta halk eğitim merkezlerinin adıdır. 3000 bini aşkın kurs programı ile birçok farklı alanda bu yıl içerisinde kurslarımızı tamamladık. Toplamda 142 tane kursumuz ve 2317 kursiyerimiz bu kurslardan faydalandı, belge aldı. Aldıkları belgeler sayesinde iş sahibi olan kursiyerlerimiz de var. Bu bizim için bir gurur vesilesi. Bizlere destek veren, sergimize katılan herkese teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş da konuşmasında, serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Çok nadide eserler ortaya koydular. Onları tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum dedi.

Kaymakam Halit Mengi ise, “Her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu sergi törenimizde çalışan kursiyerlerimiz ve usta öğreticilerimizin el emekleri ve göz nuru sonucu oluşturdukları ürünleri biraz sonra hep birlikte görme fırsatı bulacağız. Tonya Halk Eğitim Merkezince açılan kurslarda gerçekten çok güzel ürünler üretiliyor. Aynı bir fabrika gibi. Başta Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz olmak üzere bütün kursiyerlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." diye konuştu.

Daha sonra protokol tarafından serginin açılışı yapıldı ve sergilenen eserler hayranlıkla izlendi. Program sonunda davetlilere ikramda bulunuldu.