Hakan Zaman’ın bacaklarına protez takıldı.

Yaklaşık altı ay önce kullandığı tarım aracına ayaklarını kaptıran ve ağır yaralanan Hakan Zaman uzun bir süre tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi’nden taburcu edilmişti.

Tonya’nın Karşular Mahallesi’nden olan ve Trabzon Yalıncak Mahallesi’nde ikamet eden Hakan Zaman, Yomra’nın Özdil, Kıratlı Mahallesi’nde bir bahçede tarım aracını kullanırken arazinin eğimli olmasından dolayı dengesini kaybederek bacaklarını tarım aracına kaptırmıştı.

Ağır yaralanan Zaman, olay yerine çağrılan Ambulans ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Burada ameliyata alınan Zaman, sağ bacağını dizden aşağı, sol bacağını da dizden yukarı ki bölümünden kaybetmişti.

Uzun bir tedavi sürecinin ardından her iki bacağına da Almanya’dan sipariş verdikleri protez bacaklar Trabzon Medikal Ortez Protez Merkezinde takıldı.

Polis memuru olan ve FETÖ soruşturması sonrası açığa alınan evli ve iki kız çocuk babası Zaman, takılan protez bacaklarla ayakta durup dengesini sağladıktan sonra yavaş yavaş yürümeye başlayacağı bildirildi.

Yaklaşık yüz bin liraya mal olan protez bacaklarına kavuşan Hakan Zaman kendisine maddi ve manevi destekte bulunanlara teşekkür ederken şunları söyledi; “Rabbim bu hale gelmeme sebebiyet verenlerin akıbetlerini berbat eylesin haksız yere emeklerimizi, hayallerimizi çalanları bildiği gibi eylesin. Benim Allah’tan gelene boynum kıldan incedir şükrümüz daim olsun hayat mücadele etmektir, edeceğiz de başaracağız da inşallah.