Günaydın da kurucular arasında yer aldı.

Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)’nın kurucuları arasında Tonyalı akademisyen de yer aldı.

Tonya’nın Melikşah Mahallesi’nden, halen KTÜ öğretim üyesi Pro. Dr. İhsan Günaydın, kısa adı DEVA olarak belirtilen partinin kurucular kurulu üyelerin listesinde yer aldı.

Günaydın, 2008-2017 yılları arasında Gümüşhane Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmıştı.

24 Haziran 2018 milletvekili genel seçimlerinde AKP’den aday adayı olan Prof. Dr. İhsan Günaydın’ın, Babacan’ın kurduğu yeni partide yer alması siyaset kulislerinde yankı uyandırdı.

Prof. Dr. İhsan Günaydın kimdir?

Günaydın, 1969 yılında Tonya’nın Melikşah Mahallesi’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tonya’da tamamladı. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Yüksek Lisans ve Doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. 1998 yılında yardımcı doçent, 2000 yılında doçent ve 2006 yılında profesör oldu. Anabilim dalı başkanlığı, bölüm başkanlığı, fakülte yönetim kurulu üyeliği, teknokent denetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Günaydın,10 Eylül 2008 tarihinde Gümüşhane Üniversitesi’ne kurucu rektör olarak atandı ve 2017 yılına kadar bu görevde kaldı. Evli olan Günaydın, biri kız, biri erkek iki çocuk babası.