Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Tonya Doğanspor yeni sezona hazırlanıyor.

19 Mart 2020 tarihinde korona virüs salgınına karşı alınan kararlar doğrusunda 2019-2020 sezonu iptal edilmiş ve maçlar oynanmamıştı.

2020-2021 sezonuna güçlü bir şekilde hazırlanan Tonya Doğanspor’da hedef 3. Lig olarak belirlendi.

Hedefimiz profesyonel lige çıkmak ve ilçemize spor alanında yatırım getirip ilçemizin ve bölgemizin gençlerine yatırım yapmaktır, diyen kulüp başkanı Zafer Cora yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Tonya Doğanspor olarak 2 yıldır BAL Ligi’nde mücadele ediyoruz. Yönetim kurulu üyelerimiz maddi ve manevi olarak ciddi fedakârlıklar verdi. Çok yıprandık, yorulduk ama ilçemize olan sevdamız bitmedi. BAL Ligi’nde ilk yılımızda acemiydik, geçen yıl küçük hatalar ile şampiyonluğu kaçırdık. Geride bıraktığımız 2 yılda sportif başarı fazla yakalayamamış olsak da ilçemizi diğer illerde başarı ile temsil ettiğimizi ve tanıttığımıza inanıyoruz. Bu bile bizim için önemli bir noktadır.”dedi.

Başkan Cora konuşmasını şöyle sürdürdü, “Önümüzdeki sezon geçmişten ders çıkartarak ince eleyip sık dokuyarak çok arzuladığımız 3.lig hedefini gerçekleştirmek istiyoruz. Şuanda Yaklaşık 10 kişilik bir yönetici ekibimiz var. Çalışmalarımız sürüyor. Güçlü bir yönetim oluşturmak gayreti içindeyiz. Büyüklerimizin ve Tonyalı iş insanlarının desteğine ihtiyacımız var. İlçemizin spor alanında tanıtılması için Tonyalı İnsanlarımızın ellerinden geleni yapacağına inanıyorum.”dedi.