AK Parti Tonya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Birinci:

“Vekilimiz ilçemize tarihinin en büyük yatırımlarını kazandır dı”

AK Parti Tonya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Birinci, Anadolu Gençlik Derneği Tonya Şube Başkanı Faik Şişman’ın Tonyahaber’e yaptığı açıklamaya sert cevap verdi.

AK Parti Tonya Gençlik Kolları Başkanı Birinci konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Anadolu Gençlik Derneği Tonya Şube Başkanı Faik Şişman, AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Salih Cora' yı gayri ciddi bir şekilde, mesnetsiz iddialarla haksız bir şekilde eleştirmiştir. Bunu üzüntü ile okuduk. Tonya’ya tarihi yatırımlar kazandıran üç yıla otuz yıllık işler sığdıran vekilimizin yaptıklarını görmemek ancak kasıtlı siyasi ve hasmane yaklaşımla mümkündür. İskenderli -Beşikdüzü yolunu bitiren, İskenderli-Tonya yolunu ihale ettiren, yüzyıllık hayal olan Kürtün yolunu karayolları ağına aldırtan, Yeşil yol ile kadıralak ve Erikbeli yolunu bitiren yaylacılarımızın yol çilesini bitiren, Tonya’mızda Meslek Yüksekokulu’nu açan ve kapanmaması için üç bölüm daha ilave ettiren, Kredi Yurtlar kurumu kız öğrenci yurdunu açtıran, Tonya Lisesi’ne Kapalı Spor Salonu yaptıran, yıllar sonra yeniden Halk Bankası’nı ilçemize kazandıran, İlçe Tarım Müdürlüğü binası ve İlçe Jandarma komutanlığı binasını yaptıran, Fol deresi ıslah projesini ve gölet projesini başlatan, belediyemizin her bir projesine destek veren, elli yataklı yeni hastaneyi yatırım programına aldıran, festivallere, Tonyaspor’a ve nice projelere destek olan vekilimizin  yaptıkları ve yapacakları ortadadır” dedi.

İLÇEMİZDE İTFAİYE TEŞKİLATI KURULDU

Birinci, bunları görmeyene Allah akıl sağlığı versin diyen Birinci açıklamasına şöyle devam etti: “Vekilimiz Tonya Süt Kooperatifi’ne ve üreticilerimize de doğrudan destek vermiştir. Tonya Süt’ün kredi talebini çözmüş, kendilerine sübvansiyonlu yani indirimli kredi verilmiştir, bu kredi ile fabrikaya yatırım yapılmıştır. 155 üreticimize toplamda 1,5 trilyonluk soğuk süt tankeri dağıtıldı. Mera ıslah projeleri gerçekleştirmiştir. İskenderli Bölgesi’nde 500 başlı düve üretim merkezi kurulmaktadır. Bu Karadeniz Bölgesi’nde sadece Tonya da kurulmaktadır. Bunlar bizim evladımız vekilimizin gücü İle yapılmaktadır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ilçemizde itfaiye teşkilatını kurmuştur. Belediyemiz dolmuş ve minibüsçü esnafımızla istişare halindedir. Elbette belediye otobüs seferleri de çok yakında başlatılacaktır.”

TONYA’DAKİ HUZURU KİMSE BOZAMAZ

Birinci, “Bu kadar yapılanı görmeden kıyıda köşede yapılmayan birkaç hizmet üzerinde eleştiri maksatlıdır. Bunların amacı aslında vekilimiz değil onun üzerinden AK Parti düşmanlığını ve Cumhurbaşkanı düşmanlığıdır. Ayrıca görevini unutup seviyesiz bir şekilde siyasete soyunan, gençleri AK Parti aleyhine örgütleyen ve Sayın Cumhurbaşkanı’mıza hakaret eden, işini yap dememize rağmen siyaset yapan bir devlet memurunu savunmaya çalışması niyetinin yatırımlar olmadığı başka bir karın ağrısı olduğunu göstermektedir. Boş teneke çok ses çıkarır. Ancak bizde ak gençlik olarak bu kuru gürültüye asla pabuç bırakmayız. Hakedene hakettiği şekilde muamele ederiz. Recep Tayyip Erdoğan bizim kırmızı çizgimizdir. Milletvekilimiz her zaman ilçemize lazımdır. Hep iyiniyetli davranmıştır. Partili partisiz herkesin yardımına koşmaktadır. Onunla konuşup memnun ayrılmayan hiç kimse yoktur. Tonya’daki huzuru ve insicamı kimse bozamaz. İlçenin tüm sıkıntılarını çözmek için vekil, AK Parti ilçe Teşkilatı ve belediye başkanı dayanışması Tonya tarihinde görülmemiş güçtedir. Tonya vekili ve başkanı sayesinde tarihinin en büyük yatırımlarını almış ve almaya da devam edecektir. Halkımız mevcut yönetimden memnundur, bu memnuniyetini de genel seçimlerde göstermiştir. Yerel seçimlerde de gösterecektir. Bunu herkesin bilmesi gerekir. Ayrıca, görevini unutup seviyesiz siyasete soyunan ve sayın Cumhurbaşkanımıza, “İsrail Projesi” diyerek haddini aşan bir devlet memurunu Anadolu Gençlik Derneği Başkanı’nın savunması talihsiz ve manidar bir harekettir” diye konuştu.