Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından “Fidan Dikme” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe yüksekokul akademik-idari personeli ile öğrenim gören öğrenciler ve yöre halkı katıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas Ün; “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” etkinliği kapsamında ülkemiz genelinde bugün saat 11.11’de 11 milyon fidan toprak ile buluşuyor. Bizler de Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu olarak bu etkinliğe destek vermek amacıyla, yüksekokulumuzun bahçesinde fidan dikme etkinliği gerçekleştirdik. Etkinliğimize katılım sağlayan yöre halkımıza, öğrencilerimize ve akademik-idari personelimize teşekkür ederim. Daha yeşil bir Türkiye için geleceğe nefes olalım!” dedi.

Yöresel kıyafetleri ile birlikte fidan dikme etkinliğine katılan Feryan Erdoğan da, “Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, Türkiye genelinde düzenlemiş olduğu fidan dikimini Tonya Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile birlikte gerçekleştirdik. Bizim de küçükte olsa bir katkımız olsun diye fidan dikimini yaptık.” dedi.