Korona virüsü mücadelesi kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü vatandaşların imdadına Tonya Belediyesi çalışanı Ahmet Özkan (Kaparto) yetişti.

Yasak nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşların her türlü ihtiyacı için seferber olan Tonya Belediyesi çalışanlarından Ahmet Özkan hizmet vermeye başladı. 

Özkan, 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşların alışverişleri başta olmak üzere günlük birçok ihtiyaçlarını karşılıyor.

Yaşlı vatandaşlar, Tonya Belediye çalışanlarının kendileri için seferber olmasından mutluluk duyduklarını ifade ederken, Başkan Osman Beşel’e ise, hizmetin kusursuz yürütülmesinden dolayı teşekkür ettiler.

BEŞEL’DEN “YAŞLI HASSASİYETİ” VURGUSU 

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, “Maalesef medeni diye geçinen çeşitli Avrupa ülkelerinde yaşlı insanlar virüsle adeta baş başa bırakılırken, bizde ise yaşlı vatandaşlarımıza karşı hassasiyetin hem de en büyüğü gösteriliyor” diyerek, bu manada çok özel bir çalışma ortaya koyduklarını kaydetti. Tonya Belediyesi olarak, zabıta ekipleri ve diğer personelle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için tam kapasite çalıştığını anlatan Başkan Beşel, “Yaşlılarımız bizim başımızın tacıdır, biz yaşlılarımızı evlerinde tutarken, gençlerimize de bu konuda büyük sorumluluk düşüyor. Gençlerimiz sokaklarda dolanıp dışardan virüsü evlerini taşamamaları gerekiyor.  Vatandaşlarımız her türlü ihtiyaçları için bizlere rahatlıkla ulaşabilirler. Ekiplerimiz, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın alışverişleri de dâhil olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını anında gideriyor” diye konuştu.