İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan mülki idare amirleri ile ilgili atama kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararnameyi göre Ankara Gölbaşı Kaymakamlığını vekaleten yürüten Şenol Esmer, aynı ilçeye asaleten atandı.

Ordu ili Altınordu Kaymakamı iken, geçici görevle Ankara Yenimahalle kaymakamlığına görevlendirilen Esmer, ardından Gölbaşı Kaymakamlığına atanmıştı. Yeni kararname ile Esmer’in yaklaşık üç ay süreyle geçici görevle yürüttüğü Gölbaşı kaymakamlığı görevine asaleten ataması yapıldı.

Esmer, “23 Ağustos 2016 tarihinden itibaren görevlendirme olarak çalıştığım Ankara-Gölbaşı Kaymakamlığına asaleten atandım. Bizi bu göreve layık görenlere mahçup olmayacağız inşallah.” dedi.

Öte yandan daha önce Tonya Kaymakamlığı görevini yürüten ve halen Gümüşhane Vali Yardımcısı olarak görev yapan Şenol Turan, Erzurum Oltu Kaymakamlığına, Bayburt ili Aydıntepe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan da Sivas Vali Yardımcılığına, Serik Kaymakamı Rıfat Altan Denizli Valiliği Hukuk Müşavirliğine, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt da Tekirdağ-Süleymanpaşa Kaymakamlığına atandı.

Bu arada, çevre ilçelerden Antalya-Finike Kaymakamı Mesut Yakut’un Vakfıkebir Kaymakamlığına, Antalya-Akseki Kaymakamı Murat Beşikçi’nin, Şalpazarı Kaymakamlığına, Antalya-İbradı Kaymakamı Zerrin Çay Beşikçi’nin de Çarşıbaşı Kaymakamlığına atandıkları öğrenildi.