Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonunu memleketi Rize’de geçirip 5 günlük program için Cuma günü Ankara'dan uçakla Trabzon'a geldi.

Trabzon Havalimanı’nda karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'la birlikte helikopterle Rize’nin Güneysu ilçesine geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün hayatını kaybeden Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın cenazesine gitmeden önce sabah kahvaltısını yapmak için eşi Emine Erdoğan ile birlikte Tonya’nın Erikbeli Yaylası’ndaki Foleya Mountain Resort Otele geldi.

YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Erdoğan'a kahvaltısını yaptığı otelde Tonya’da yapılan yatırımlar hakkında bilgi verildi.

Tonya Devlet Hastanesi, Tonya Düzköy yolu, Tonya-İskenderli- Beşikdüzü yolu, pazar yeri, otopark, gençlik merkezi ve Toki Konutları ile ilgili Cumhurbaşkanı’na bilgi verildi.

Tonya-Kürtün yolunun fizibilite çalışmalarının bittiği, yatırım planlamasında olduğu da ifade edildi. Erikbeli Yaylası eteklerinden yapılacak tünel ile Kürtün-Tonya arasındaki mesafenin de kısaltılacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, otelden ayrılıp hayatını kaybeden Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Fatih Camii’ndeki cenaze törenine katılırken eşi Emine Erdoğan ise bir süre Foleya Mountain Resort Otelde kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cenazenin ardından Trabzon’a döndü.

Hava alanında Milletvekili Salih Cora ile de görüşen Erdoğan, Tonya’da yapılan yatırımlardan memnun kaldığını belirtti.

Ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karayolu ile Rize Güneysu’da bulunan evine geçti.