İlköğretim Haftası kutlandı.

2016-2017 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası, Şehit Ayhan Güner İlkokulu’nda yapılan törenle kutlandı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, “İlçemizde eğitim seviyesini artırmak için herkesin katkısını alarak Tonyamızı, ilimizin eğitim düzeyi en iyi ilçeleri arasına yükseltmek hedefimizdir.” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama töreninde günün anlam ve önemi ile ilgili olarak okul müdürü Mustafa Yıldırım ve İlçe Milli Eğitim müdürü Ziya Durmuş birer konuşma yaptı.

Okul Müdürü Yıldırım, konuşmasında şöyle dedi:

“İnsan olma, millet olma davası olarak benimsediğimiz ilköğretim davası süreci, Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temeledir. Bu temel, eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır. Ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit vaat eder olacaktır.”

Öğrencilerin şiirler okuduğu törende ikinci konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş da, “Tarih boyunca insan davranışlarının olumlu yönde etkilemede en etkin araç eğitim olmuştur.” dedi.

En pahalı yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade eden Durmuş konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Bir toplumda çocuğa gösterilecek ilgi ve sevgi gelişmişlik göstergesidir. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler, bu nedenle bütçelerinden en büyük payı eğitime ayırmaktadır. Bilgiye ulaşmak için modern teknoloji ile donanmış kurumlara ihtiyaç vardır. Bu kurumlar okullardır. İlçemizde eğitim seviyesini artırmak için herkesin katkısını alarak Tonyamızı, ilimizin eğitim düzeyi en iyi ilçeleri arasına yükseltmek hedefimizdir. Sadece akademik olarak değil, sosyal ve kültürel olarak da gereken çalışmaları yaparak her yönüyle çocuklarımızı geleceğe hazırlama gayretindeyiz. Velilerimizin de bu süreçte desteğini bekliyoruz.”

Öğrencilerin çeşitli oyunlar oynadığı törende, başka okullara atanan öğretmenle plaket verilirken yaz kurslarına katılan ve başarılı olan öğrencilere de Kur’an-ı Kerim dağıtıldı.