Feride-Ahmet Şener Ortaokulu yıl sonu sergisi açıldı.

Teknoloji Tasarım, Görsel Sanatlar ve ingilizce derslerinde yapılan çalışmalar "e-emeğimiz" adı altında, okul salonunda sergilendi.

Tonya Kaymakamı Muhammet İkis serginin açılışında yaptığı konuşmada, “Pandemi sürecinde toplumsal boyutta yaşadığımız sıkıntılar oldu. İnşallah bir daha aynı sıkıntıları yaşamayız. Tabi bu süreçte yerel yönetimle ve ekibiyle koordineli çalışıp toplumu bilinçlendirme konusunda güzel projeler yaptık. Süreçte en çok etkilenen kısım tabi eğitim camiası oldu. Bizde bu durumu yakından hissettik. Ama bu süreci eğitim ordusunun çok güzel götürdüğüne inanıyorum. Özellikle ilçemizde pandemi sürecini çok iyi bir şekilde atlattık. İyi bir ekiple çalıştığımın farkındayım. Bu zor süreçte serginin hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş da serginin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Sergiyi gezen davetliler, sergi sonunda ebru çalışması yaparken, Kaymakam İkis’e Trabzon silueti üzerinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk, Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim ve Fatih Sultan Mehmet’in resmi hediye edildi.