Tonya esnaflarından Ayhan Bozoğlu, kalp krizi geçirdi.

20 Mayıs 2017 Cumartesi günü göğüs ağrısı şikayeti ile ilgili olarak akşam saatlerinde Tonya Devlet Hastanesi’ne başvuran Bozoğlu, yapılan ilk müdahalenin ardından, kalp krizi şüphesi ile Trabzon Ahi Evren Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi’ne sevk edildi.

112 Ambulansla seyir halindeki Akçaabat ilçesi girişinde Bozoğlu’nun kalbinin durduğu belirlendi. Ambulansta yapılan müdahaleye daha sonra Akçaabat Devlet Hastanesi’nde devam edildi ve kalbin çalıştırılması sağlandı. Ardından Ahi Evren Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi’ne kaldırıldı. Anjioya alınan Bozoğlu’nun üç damarından birinin tamamen, diğer ikisinin yüzde yetmiş oranında tıkalı olduğunun belirlenmesi üzerine stnet takılarak üç damarın da açılması sağlandı.

Ayhan Bozoğlu, yapılan müdahalenin ardından yoğun bakıma alınarak uyutuldu. Halen yoğun bakımda tutulan Bozoğlu’nun hayati fonksiyonlarının normal olduğu ifade edildi.

Son bilgiye göre Bozoğlu'nun uyandırıldığı ve aile yakınları ile konuşabildiği, birkaç gün daha yoğun bakımda kalabileceği öğrenildi.