Tonyalı Doktor Ali Aygün koronavirüs hastalığını yendi.

Tonya’nın Çamlı Mahallesi’nden Süleyman Aygün’ün oğlu Doktor Ali Aygün koronavirüs tedavisi gördüğü yoğun bakım ünitesinden, servise çıkartıldı.

Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğrt. Üyesi Ali Aygün yaklaşık 10 gün tedavi gören Covid-19 hastasından virüs alarak Covid-19’a yakalandı. Hemen tedavi altına alınan Aygün, durumunun ağırlaşması sonrası Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesine sevk edilerek yoğun bakıma alındı. Uzun bir süre yoğun bakımda tedavi gören Aygün, tedaviye olumlu cevap vererek Covid-19’u yenmeyi başardı.

Uzun süren tedavi sürecinin ardından servise alınan Aygün’e ilk ziyaret görev yaptığı Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur’dan geldi. Tedavi sürecini de yakından takip eden Başhekim Timur, geçmiş olsun dileklerini ileterek Aygün’ün sağlık durumu ile ilgili doktorlardan bilgi aldı.

“MESLEKTAŞIMIZ ZORLU GEÇEN TEDAVİNİN ARDINDAN COVİD-19’U YENDİ”

Meslektaşlarının sağlığının iyiye gitmesiyle büyük mutluluk yaşadıklarını ifade eden Başhekim Timur, “Hastanemizin değerli doktorlarından Acil Servis Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğrt. Üyesi Ali Aygün hastanemizde tedavi gören bir hastası ile teması sonrası Covid-19’a yakalandı. Gerçekten onun için de bizim için de zorlu bir tedavi süreci yaşadık. Meslektaşımız yoğun geçen tedavi sürecinin ardından servise alındı ve sağlık durumu daha iyiye gidiyor. Canla başla çalışan tüm meslektaşlarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın da alınan tedbirlere uymasını rica ediyorum” dedi.

Doktor Ali Aygün’ün Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde bir süre daha tedavisinin süreceği bildirildi.

Ali Aygün 2010-2011 yıllarında Tonya Devlet Hastanesi’nde de görev yapmıştı.