Doğru Cevaptan, gelecek yıl lise ve üniversite sınavlarına hazırlanmak isteyenlere büyük fırsat.

Vakfıkebir ve Beşikdüzü’nde faaliyetini sürdüren Doğru Cevap Eğitim Kurumları, 3 Nisan 2021’de ortaokul ve lise öğrencileri için sınav düzenliyor.

Bölge eğitimine 6 yıldan beri yaptığı yatırımlara her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da devam ettiğini belirten Doğru Cevap Eğitim Kurumları Müdürü Mehmet Salih Aygün şunları söyledi: “Ülkemizin ve dünyanın geçtiği bu çalkantılı süreçte amacımız, bu zorlu süreci öğrencilerimizin ve velilerimizin en az hasarla atlatmasını sağlamaktır. Bu minvalde, önümüzdeki yıl da lise ve üniversite sınavlarına hazırlanacak öğrencilerimize, başarılarına oranla eğitim bursu sağlamak için 3 Nisan’da Valilik oluru ile Bursluluk sınavı düzenliyoruz. Sınavı Vakfıkebir ve Beşikdüzü Doğru Cevap şubelerimizde yapıyoruz.”

Sınavda başarılı olan öğrencilere Eğitim bursunun yanında motivasyonlarını arttırmak için çeşitli hediyeler verildiğini de ifade eden Aygün konuşmasına şöyle devam etti, “Sınavımız ortaokul grubunda 6 ve7.sınıf lise grubunda ise 10 ve 11.sınıf öğrencilerimizi kapsıyor.

Bu sınavın amacı başarıyı ödüllendirirken aileyi de ciddi bir ekonomik yükten kurtarmaktır.

Başvurular telefonla ya da kuruma şahsen başvuruyla alınacaktır. Sınav, öğrencilerin işlediği müfredattan olacak ve sınav sonuçları velilerin cep telefonlarına iletilecektir. Sınavdan alınan bursluluk, 15 Mayıs’a kadar kayıt yaptıran öğrencilere uygulanacaktır.”

Başvurular için aşağıdaki telefonlardan kayıt yaptırılabilir.

Beşikdüzü Doğru Cevap                                                                Vakfıkebir Doğru Cevap

0 462 871 40 66                                                                                  0 462 841 80 00