AKP Tonya İlçe kongresinde konuşan Trabzon Milletvekili Salih Cora, Tonya Devlet Hastanesi inşaatındaki müteahhit firma ile arada yaşanan krizi aştıklarını ifade etti.

30 Nisan 2019’da inşaatına başlanan ve bir süre sonra inşaatı alan firmanın konkordato ilan etmesinin ardından hastane inşaatı durmuştu.

AKP’nin Tonya’da düzenlenen 7. olağan kongresinde konuşan Trabzon Milletvekili Salih Cora, “Trabzon Şehir Hastanesi’nin ihalesini gerçekleştirdik. Tonya Devlet Hastanesi’nde müteahhit firmanın yaşadığı krizi aştık başka bir müteahhit ile anlaştık. Devlet hastanesi son sürat yapılarak tamamlanacaktır. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı niteliğindedir. Hizmet etmeye devam edeceğiz. Türkiye, Türkiye’deki vatandaşların hizmet ettiği bir ülke olmaktan çıktı dünyada gördük pandemi salgınında her yere malzeme getirerek takdir kazandı. Bunlara rağmen Türkiye’nin bu yaptığı hizmetlerin karşısında olanlar var. Bunların meselesi bir ülke düşmanlığıdır. Çayırbağı-Tonya yolu yapılıyor. İlk kez ben de biteceğine inanmaya başladım. Çok güzel gidiyor. Tonya merkezde çalışmalar devam ediyor. Jandarma binamız da aynı şekilde. 500 kapasiteli üniversitemiz var. Tercih edilen bir ilçe oluyoruz. Kontenjanı doldurmuş bir durumdadır” ifadelerini kullandı.