Cora uğurlandı.

Amansız hastalığa yenik düşen eski Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Cora, düzenlenen törenden sonra toprağa verildi.

Yaklaşık dört yıldan beri amansız hastalığa karşı direnen Cora, tedavi gördüğü Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirmişti.

Cenazesi Tonya’ya getirilen Cora, Karşular Mahallesindeki evinin yanından alınarak ilçe merkezine getirildi. Burada düzenlenen törende, Cora’nın özgeçmişi okundu, ardından cenaze namazı kılındı.

Cenaze törenine Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Spor camiasının önde gelenleri, Çevre ilçelerin belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Tekrar Karşular mahallesine götürülen cenaze aile mezarlığında toprağa verildi.

Trabzonspor’un eski futbolcularından Tayfun Cora’nın babası, Trabzon milletvekili Salih Cora’nın amcası ve emekli öğretmen Ahmet Cora’nın kardeşi olan Ali Cora, 1956 yılında Tonya’da doğdu. İlkokulu Karşular’da, ortaokulu Tonya’da okudu. Trabzon Lisesi’nden mezun olduktan sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Matematik Bölümünü bitirdi. Bingöl’ün Kığı ilçesinde başlayan öğretmenliğe Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’nde devam etti.

Daha sonra Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne atandı. 2007 yılında emekliye ayrıldı.

Altmış iki yaşında yaşama veda eden Cora, evli ve biri kız, biri erkek iki çocuk babasıydı.