Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Aydın’la yola çıkıyor.

CHP Tonya ilçe örgütü, belediye başkan adayını açıkladı.

Tonya Belediye Başkan Adayı olarak Şuaib Aydın belirlendi.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde, CHP’nin adayı olarak halen belediye meclis üyesi olan Şuaib Aydın seçildi.

Aydın’ın adaylığını İYİ Parti Tonya ilçe örgütü de desteklediğini açıkladı.

Uzun zamandan beri aday belirleme çalışmalarını sürdüren CHP ilçe örgütü nihayet kararını verdi.

İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, yaptığı açıklamada, “İlçe örgütü olarak birkaç aydan beri aday belirleme çalışmalarımızı sürdürdük. Bu arada muhalefet partileri ile de görüşerek fikir alışverişinde bulunduk. Halen Tonya Belediyesi Meclis Üyesi olan arkadaşımız Şuaib Aydın’ın aday gösterilmesine karar verdik. İYİ Parti yönetimi de adayımıza destek vereceğini açıkladı. Bugünden itibaren seçim çalışmalarımıza başlayacağız.” dedi.

İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Ali Paşa Latifoğlu ise şunları söyledi: “İki partinin genel merkezinde Millet İttifakı kapsamında çalışmalar yürütülüyor. Güzel kararlar alınıyor. Biz de Tonya’da benzer bir birliktelik içindeyiz. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İyi Parti’den belirlendi. Büyükşehir’de İYİ Parti, ilçe belediyesi seçimlerinde CHP’nin adayı Şuaib Hocamız hepimizin adayıdır.”

 

Şuaib Aydın kimdir?

 

Halen CHP Tonya Belediyesi Meclis Üyesi olan Şuaib Aydın, Tonya’nın Sayraç Mahallesi’nde doğdu. Sayraç İlkokulu bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Tonya’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Fen Bilgisi öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Tonya’da değişik okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Adıyaman ili Gerger Lisesi Müdürlüğü, Tonya Öğretmenevi Müdürlüğü, Şalpazarı Çok Programlı Lisesi Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2010 yılında emekli oldu.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP’den Tonya Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. CHP örgütü içinde Parti Okulu Parti Eğitmeni olarak görev yapıyor.