Cumhuriyet Halk Partisi tarafından aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

CHP ve İYİ Parti’nin ortak adaylarının tanıtıldığı ve Tonya Düğün Salonunda yapılan toplantıya çok sayıda vatandaş katıldı.

YOĞUN KATILIM

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın da hazır bulunduğu toplantıda, CHP Trabzon milletvekili Ahmet Kaya, CH İl Başkanı Güzide Uzun, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Beytullah Kudu, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, ilçe başkanları, değişik ilçelerin belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

Tonya Belediye Başkan Adayı Şuaib Aydın ve Meclis Üyelerinin tanıtıldığı toplantıda yapılan konuşmalarda, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Tonya’nın yeni bir belediyecilikle buluşacağının altı çizildi.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca konuşmasında, iktidarlarında kooperatifi yeniden ayağa kaldıracaklarını ifade etti. Seçilecek CHP’li belediye başkanlarının hesap verebilecek, şeffaf bir belediyecilik yapacaklarını söyledi.

Tanıtım sırasında konuşan Tonya Belediye Başkan Adayı Şuaib Aydın, göreve geldiği gün, kadınların sokakları süpürmesine son vereceğini, gerekirse onların yerine kendisin çöpleri kaldıracağını söyledi.

KADINLARI ÇÖP TOPLAMAYA LAYIK GÖRENLERİ LANETLİYORUM

Aydın, projelerinin çocuklara, gençlere, kadınlara değeceğini ifade ederek şunları söyledi:

“Farklı bir belediyecilik yapmak istiyoruz. Alışılagelmişin dışında, üreten, kazanan, halka dokunan ve halkın isteklerini yerine getiren bir anlayışla, bu hizmete ekibimle, yol arkadaşlarımla birlikte talip oldum. Projelerimiz mutlaka çocuklarımıza dokunacak, gençlerimize dokunacak. Gelecek gençlerindir. Biz yaşlılar, gençler adına karar vermeyeceğiz. Gençlerin aldıkları kararları uygulayacağız. Kadınlarımıza dokunacağız. Bizim kadınlarımız, sabahın köründe Tonya sokaklarında süpürmeye, çöp toplamaya layık görenleri lanetliyorum. Sevgili kadınlar, siz oralara layık değilsiniz. Üreterek ailenize katkı yapacak projelerimizle yanınıza geleceğiz. 31 Mart’ta seçimi kazandığımızda sizleri o sokaklarda görmeyeceğim. Gerekirse ben çıkıp çöp toplayacağım, ama sizi orada çalıştırmayacağım. Doğayı bozmadan, yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak sizlere hizmet etmek istiyoruz. Herkesi kucaklayacağız. Toplumu ayrıştırmaya değil, birleştirmeye geliyoruz. Kutuplaşmaya değil, sevgi ve barışı egemen kılmaya geleceğiz.”

HEP BİRLİKTE MANUŞAK TOPLAYACAĞIZ

Genel Başkan Yardımcısı Karaca’ya hitaben, “Martın sonu bahardır. 1 Nisan’da Sayın Genel Başkanımı da sizleri de yaylalarda manuşak toplamaya çağırıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Tanıtım sırasında, Belediye Başkan Adayı Şuaib Aydın tarafından Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’ya ev yapımı Tonya Tereyağı armağan edildi.

MECLİS ÜYESİ ADAYLARI

CHP ve İYİ Parti’nin seçime birlikte girdiği Tonya’da, Belediye Meclis Üyeliği için gösterilen adaylar şöyle:

Ali Durmuş (Kontenjan), Mevlüt Sağlam, Ali Kurt, Cemal Bayrak, Rasim Köksal, Ahmet Öztürk, Davut Bahadır, Osman Günaydın, Mihriban Genç, Cemil Kalyoncu ve Ali Küçük.