Tonya’daki trafik sorunu ile ilgili Tonyahaber’in yaptığı haberin ardından, uygulanan trafik cezaları vatandaşların tepkisine neden oldu.

İlçede serbest veterinerlik yapan Ahmet Bektaş, işyeri önünde park ettiği aracına ceza yazıldığını belirterek şöyle konuştu:

“Konu ile ilgili olarak Tonya Kaymakamlığına dilekçe yazdım. Trafik cezasını elbette ödeyeceğim. Ancak, ceza uygulamasının belli noktalarda değil, ilçenin genelinde uygulanmasını bekliyorum. İlçede otopark yok. Vatandaş aracını bir yere park etmek zorunda. Cebine mi koysun?” dedi.

Konu ile ilgili konuşan vatandaşlar ise, “Sorunun çözümü ceza yazmakla değildir. Kesin çözüm, yetkililerin ilçede otopark yeri yapmasıdır. Araçların yaya kaldırımlarına ya da caddelere park etmesi yüzünden engelli vatandaşlar, yaya kaldırımlarını kullanamıyor. Soruna köklü çözüm üretmek yöneticilerin görevidir. İlçe Kaymakamlığı, Belediye, Emniyet görevlileri, İlçe Trafik Komisyonu konuya el atmalı ve halkı rahatlatmalıdır. Ayrıca, her gün birkaç defa belediyeden anons yapılıyor: “Aracınızı bıraktığınız yerden alın” diye. Bu ses kirliliğini dinlemek zorunda mıyız? Yanlış park yapanı kontrol edecek bir görevli yok mu bu ilçede?” dediler.