Avukat Turan Çelik, sonsuzluğu uğurlandı.

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen Çelik, Tonya’da düzenlenen cenaze töreninden sonra Çamlı Mahallesi’ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.

İstanbul Amerikan hastanesinde tedavi görürken yaşama veda eden Çelik’in cenazesi dün Trabzon’a getirildi.

Trabzon Adliyesi önünde Çelik için cenaze töreni düzenlendi. Törende konuşan Trabzon Baro Başkanı Avukat Sibel Suiçmez, “Turan Çelik, hem başarılı bir hukukçuydu, hem de iyi bir insan. Ne zaman birine yardım için yanına gitsek, çekinmeden yüksek meblağları da, kime diye sormadan verirdi.” dedi.

Trabzon Adliyesi önünde düzenlenen törenin ardından cenaze, Tonya-Büyükmahalle’deki evine getirildi. Bugün öğle saatlerinde de ilçe merkezinde cenaze töreni düzenlendi. Trabzon’dan gelen avukatlar, Çelik’in arkadaşları ve kalabalık bir topluluğun katıldığı cenaze töreninde konuşan Trabzon milletvekili Salih Cora, “Turan Çelik, Trabzon’da, hukuk camiasının en saygın üyelerinden biriydi.” dedi.

Cora konuşmasında şunları söyledi: “Trabzon’da hukuk camiasının en saygın üyelerinden birisiydi. Kendisinden çok şey öğrendik. Turan Çelik, iyi bir hukukçu olmasının yanı sıra, aynı zamanda meslekte üstadımız konumundaydı. İyi bir hukukçuydu, iyi bir insandı. Cömertliği, yardımseverliği, kardeşane duygularıyla bir ağabey konumundaydı. Yaşamı boyunca çok güzel hizmetler yaptı. Bir dönem İl Genel Meclisi Üyesi olarak Tonya’ya da hizmetlerde bulundu.”

Cora’nın konuşmasından ardından cenaze namazı kılındı. Daha sonra Çelik’in cenazesi Çamlı Mahallesi’ndeki aile mezarlığına götürülerek aynı yerde toprağa verildi.