Tonya Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Gürpınar okulun eksik işlerini tamamlamada bizzat kendisi çalışıyor.

Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan elektrik elektronik teknolijisi, muhasebe ve finansman, yiyecek içecek hizmetleri, anadolu bölümü’nden oluşan dört bölümle birlikte eğitim öğretim veriyor.
Çok Programlı Anadolu Lisesi sadece eğitimi ile değil ilçede fiziksel ortamı ile de gözde bir okul olarak yer almaktadır.

150 öğrencisi bulunan lisede başarı ivmesini okul müdürü Ahmet Gürpınar ile yakalayan okul her alanda kendini ön plana çıkarıyor.

Çalışkanlığı ile tanınan okul müdürü Ahmet Gürpınar, okulun idari işleri dışında fiziki ihtiyaçlarında da kendisi önderlik yapıyor. Okulun tatil günlerinde bile okula gelip çevre düzenlemelerini yapan Gürpınar, güvenlik önlemlerini alarak Tonya Belediyesi’ne ait su arazizörünün kafesine çıkıp okulun çatısında bulunan yağmur oluklarında biriken tortuları temizledi.

Okul velilerinin de taktir ettiği Gürpınar için vatandaşlar, “Ahmet Gürpınar, dönemi ile okulun farklı bir konuma geldiğini ve mesai gözetmeksizin okul adına hizmetler verdiğini, böyle bir müdürle çocuklarının hem kaliteli bir eğitim aldıklarını hem de okul şartlarının elindeki imkanlarla en üst seviyede olduğunu." söylediler.