Binaların boyamaları devam ediyor.

Tonya Belediyesi tarafından, Büyükliman Caddesi, Cumhuriyet Alanı, İskenderli Caddesi, Kürtün Caddesi ve Karşular Caddesi’nde bulunan binaların dış cepleri boyanarak iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

Estetik Bir Görünüm Kazanacak

Tonya Belediyesi’nin de büyük önem verdiği iyileştirme ve boyama çalışması caddelere yeni ve farklı bir görüntü sağlıyor.

“Çevreci sokaklar” projesi adı ile ihale edilen dış cephe boyama ve iyileştirme çalışmaları bütün caddelerde eş zamanlı olarak devam ediyor.

Boyama çalışmalarının tamamlanmasının ardından, ilçe estetik bir şehir görüntüsü kazanmış olacak.

Rahatsız Edici Görüntüler Kaldırılmalı

Tonyahaber’e konuşan vatandaşlar, “Uygulanan projenin ilçeye bir katkıda bulunacağını kabul ediyoruz. Ancak, işyerlerindeki tabelalar, aynı kalacaksa görüntü yine bozulacak. Tabelalarda da birbirine uygun bir büyüklükte ve estetik olmalı. Hatta, Büyükliman Caddesi’nin başlangıcındaki, cami ile öğretmenevi arasında bulunan ucube şeklindeki yön levhaları ve demir blok da kaldırılmalı. İlçe merkezinde estetik aranıyorsa, gereksiz olan şeyler için yeni bir düzenleme yapılmalı. Amacımız estetik olmayan rahatsız edici kirliliğin ortadan kaldırılması olmalıdır.” dediler.