Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Türk Kızılay’ı arasında destek protokolü imzalandı.

BYEGM, 149 yıldır insani yardım faaliyetleri yürüten Kızılay'a, bu alandaki çalışmalarının görünür kılınması ve hem ulusal hem de uluslararası medyada yer bulması için destek verecek. Protokol, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından imzalandı.  

İmza töreninde konuşan BYEGM Genel müdürü Akarca, "Kızılay, 93 yıldır Ankara'da hizmet veren aş evinde her gün 3 bin vatandaşa yemek dağıtıyor. Aç çocuk fotoğraflarının çekildiği ülkelerde aş ocakları, hastaneler açıyor. 3.5 milyon mülteci için 30 milyar dolara ulaşan harcama yapıldı. Dünyada bu kadar yardımsever başka bir ülke yok. Bütün dünyanın Kızılay'ın faaliyetlerini bilmesi gerektiğine inanıyorum." dedi.

Türk Kızılayı'nın çalışmalarının dünyaya aktarılması konusunda BYEGM'nin desteğinin çok önemli olduğunun ifade eden Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bugün sadece ürettiğimiz mallar veya hizmetlerle ihracat yapmıyoruz. Bugün aslında Türkiye olarak biz en büyük ihracatı iyilikte yapıyoruz. Bizler varlıkta ve yoklukta paylaşırız.”