Türkiye Diyanet Vakfının ''Bir İyilik Sıcak Bir Yuva'' kampanyası kapsamında Suriyeli vatandaşlar için başlatmış olduğu kalıcı konut yardım kampanyasına destekler sürüyor.

Tonya Müftülüğü personellerinden Melikşah Mahallesi Kur'an Kursu Öğreticisi Seher Koç'un oğlu Ahmet Can Koç (Tonya Anadolu Lisesi 11/A sınıfı öğrencisi) ve Sayraç Mahallesi Toyfa Camii İmam-Hatibi Yusuf Kara'nın kızı Nurhan Kara (Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencisi) almış oldukları bursluluk aidatlarını kampanyaya bağışladılar.

Tonya İlçe Müftüsü Halil İbrahim Bayalan’ı, ziyaret eden gençlerle bir süre sohbet eden Bayalan, gençlere Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınlarından "Geçerken Dergisi" ve kitap hediye ederek yapmış oldukları onurlu davranıştan dolayı teşekkür etti.

İlçe Müftümüz Bayalan, "Suriyeli kardeşlerimize kalıcı konut inşaatları için Türkiye Diyanet Vakfımız tarafından başlatılan kampanya kapsamında müftülüğümüz personelinin katkılarıyla bir konut inşa edilmiş olup, cemaatimiz tarafından bir konut daha inşa edilmesi için bağış kampanyamız devam etmektedir. Bu kapsamda 12 Mart 2021 Cuma günü camilerimizden yardım talep edilmiştir. Kampanyaya halkımızın desteklerini bekliyoruz" dedi.