On metreden uçtular, sağ kurtuldular.

Trabzon’un Tonya ilçesinde cenazeye gelen aile, dönüş yolunda kaza geçirdi.

Rize’de öğretmen olarak görev yapan Hatice Ayten ve eşi Polis Memuru Uğur Ayten iki çocuğuyla birlikte Çayıriçi Mahallesi’ndeki bir cenazeye katıldıktan sonra dönüş sırasında yoldaki buzlanma nedeniyle yaklaşık on metre yükseklikteki duvardan uçtu.

Uğur Ayten’in kullandığı 61 AU 636 otomobil takla atarak ters döndü. Otomobilden çıkartılan yaralılar Tonya Devlet Hastanesine kaldırıldı. İlk müdahalenin ardından kaza geçiren ailenin çocukları dört yaşında Mert Ayten ile bir yaşındaki Yaman Ayten KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine sevk edildi.

Aracın sürücüsü Uğur Ayten ve eşi Hatice Ayten ise Vakfıkebir Devlet Hastanesine sevk edildi. Ayağında kırık tespit edilen Hatice Ayten taburcu edilirken eşi Uğur Ayten ise omuzundaki kırık nedeniyle Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesine gönderildi.

15 gün içerisinde aynı yerde ikinci kazanın meydana geldiğini ifade eden vatandaşlar. “Karayolları ağında bulunan bu yola bir an önce oto korkuluğun yapılması lazım. İlla birisi öldükten sonra mı önlem alınması gerekiyor.” dediler.