Tonya İlçe Emniyet Amirliği'nin istihbarat çalışmaları sonucunda, Erikbeli Yaylası’nda PKK’ya ait mühimmat bulunmasının ardından arama tarama çalışmaları aralıksız sürüyor.

Jandarma özel harekât ekipleri ve özel harekât ile komando birlikleri bölgeye yöneltildi.

Ormanlık alanda bulunan mühimmatın başka yerlerde de olabileceği kuşkusuyla arama çalışmalarını sürdüren ekipler, Erikbeli Yaylası’nı ablukaya aldı.

Dün öğle saatlerinden sonra ormanlık alanda tespit edilen sığınakta,  3 kilogram plastik patlayıcı, 4 uzaktan kumandalı ve elektrikli fünye, çok sayıda kalaşnikof ve M 16 mermisi, 4 el bombası, güneş paneli, 1 büyük ve 2 küçük telsiz ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmişti.

Güvenlik güçleri, Trabzon-Gümüşhane geçiş bölgesinde yer alan, Tonya’ya yaklaşık 20 km uzaklıktaki Erikbeli Yaylası’nda terör örgütüne yönelik arama tarama faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Erikbeli Yaylası’nda kahvehane işleten Bahattin Kara, olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Uzun zamandan beri bölgede özel harekât ve askerler arama tarama yapıyordu. Bölgede PKK’ya ait mühimmat bulundu. Askerlerimiz, bölgede arama tarama çalışmalarına devam etmektedir.”

Bölgede kuş uçurtmayan ekipler, hava muhalefetine rağmen araştırmalarını sürdürüyor.

Bulunan mühimmatın, Karadeniz Bölgesi’nde terör örgütüne ait en büyük mühimmat olduğu ifade edildi.