Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbolda Bölgesel Amatör Lig'in (BAL) 17 Nisan'da başlayacağını duyurdu.

Koronavirüs salgını nedeni ile 2020 yılı mart ayında iptal edilen ve ardından da tescil edilen Bölgesel Amatör Ligi, 2020-2021 futbol sezonunda dünyadaki ve ülkemizdeki pandemi koşulları dikkate alınarak profesyonel liglerin başlamasına karar verildi. Ayrıca alınan bu kararla birlikte diğer alt liglerin başlanmasında karar verildi.

Bölgesel Amatör Ligde Trabzon’u temsil eden 7 takımı yakından ilgilendiren bu karar memnuniyetle karşılandı.
Ülkedeki pandemi şartları değerlendirilerek, Cumhurbaşkanının talimatı, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve TASKK başkanı aynı zamanda TFF yönetim kurulu başkanı Ali Düşmez’in yoğun uğraşları sonucunda Bölgesel Amatör Lig (BAL LİGİ) ilk maçı 17 Nisan 2021 de oynanacak şekilde lig takvimi açıklanmıştır.

Tonya Doğanspor kulüp başkanı Zafer Cora, alınan karardan memnun olduklarını ifade ederek takım olarak çalışmalara 25 Ocak’ta başladıklarını belirtti.

“YETERİNCE TECRÜBEYE SAHİBİZ”

Başkan Cora, “Pandemi nedeni ile daha dikkatli ve daha geniş bir kadro kurduk. Bu yıl Bal liginde 3.yılımız ve yeterince tecrübeye sahip olduğumuza inanıyoruz. Bu tecrübe ile inşallah arzuladığımız hedeflere ulaşacağız. Takımımızı geçen yılki hocamız Ömer Ortakudaş ve ekibine teslim ettik. Hocamıza güveniyor ve inanıyoruz. Düzyurtspor’da elde ettiği başarıyı bizde de yaşayacağına inancımız tamdır. Tonya’daki saha şartlarından dolayı çalışmalarımızı Tonya da yapamıyoruz. Daha önce çalışmalarımızı Vakfıkebir ilçesinde yapıyorduk. Bu yıl bu imkanımızda olmadı. Dolayısı ile çalışmalarımızı Trabzon’da yapacağız, maçlarımızı ise Vakfıkebir İlçe Stadyumunda oynayacağız.” dedi.

“TONYA’YA YENİ TESİS YAPMA SÖZÜ VAR”

İlçe halkının desteğine ihtiyacımız var diyen Tonya Doğanspor Başkanı Zafer Cora konuşmasını şöyle sürdürdü: “Siyasilerin, STK ve diğer kurumların desteğine ihtiyacımız var. Milletvekilimiz Av. Salih Cora’nın destekleri ile bugüne kadar geldik. Her zaman bizlere yardımcı oldu ve Tonya Doğanspor’u 3.lige çıkarmamız durumunda kendisinin Tonya ilçesinde yeni bir stadyum ve tesis yapma sözü vardır. Bu bizim için çok önemlidir. Hem ilçemize yatırım gelecektir hem de artık antrenman ve maçlarımızı Tonya’da yapma fırsatı yakalayacağız.”

“DESTEĞİNİZE İHTİYAÇIMIZ VAR”

Kulüp başkanı Cora, “Geçen seneki kadromuzdan 8-10 oyuncu ile devam etme kararı aldık. Eksik bölgelere Teknik Direktörümüzün istekleri doğrultusunda takviyelerimizi yaptık. Takımımızda şu anda 4 tane Tonyalı futbolcu bulunmakta ve bu aşamada çok ciddi bir rakam. 1 veya 2 transfer daha yaparak transferi kapatacağız ve 17 Nisan tarihine kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm taraftarlarımızın ve ilçe halkımızın her platformda desteklerine ihtiyacımız vardır.” şeklinde konuştu