Emekli Kurmay Albay Bektaş’ın kitabı yayımlandı.

Tonyalı Emekli Kurmay Albay Hamza Bektaş’ın yazdığı “Az Bilinen Yönleriyle Mustafa Kemal Atatürk” adlı kitabı yayımlandı.

Emeklilikten sonra Bursa’da oturan Kurmay Albay Bektaş’ın yayımladığı kitap geçtiğimiz Mayıs ayında okuyucularla buluştu.

Bektaş, Asker Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattıktan sonra kitabında, Atatürk ve Türk Milleti, Atatürk ve Türk Kadını, Atatürk’ün Din Anlayışı, Atatürk ve Ekonomi, Atatürk ve Matematik, Atatürk ve Sanat, Atatürk Devlet Adamı ve Dünya Lideri… gibi konulara yer verdi.

Emeklilikten sonra Bursa’da bir dönem Belediye Meclis Üyeliği görevini de yürüten Bektaş, 135 sayfalık kitabının giriş bölümünde, “Biz, Mete kimdir, Arşimet neyi buldu, Fatih İstanbul’u nasıl fethetti, Yavuz Sina Çölünü nasıl geçti, Atatürk Taarruzu nasıl kazandı gibi sorularla öğrencinin hafızasına yüklüyoruz. Keşke zaman olsa, program müsaade etse de biz öğrenciye olayı açıklayarak ‘sen olsan nasıl hareket ederdin, ne yapardın?’ gibi aklını kullanma, beyin jimnastiği yapma imkanı veren sorular yöneltebilsek…” dedi.