Trabzon-Tonyalı BEKTAŞ ailesi ile Yozgatlı KILIÇ aileleri dünür oldular. Werdohl’un saygın ailelerinden  Bakiye-Ahmet  Bektaş çiftinin hukukçu kızları Belma Bektaş  ile yine Werdohl’da ikamet eden Yozgatlı Kılıç ailesinin eğitimci oğulları Yavuz Sultan Selim  Kılıç, düzenlenen nikah töreninde sonsuza kadar sürecek uzun bir yolculuğa çıktılar.

Kıyılan nikahta, her iki çiftin eş, dost, komşu ve hemşehrileri onları yalnız bırakmayarak mutluluklarına ortak oldular.

Daha sonra yapılan kutlama törenine yaklaşık 250 kişilik davetli grubu katıldı. Kassel’den tek kişilik Grup Zigana’nın çaldığı memleket havalarıyla davetliler coştu.

Gelin adayı  stajyer avukat Belma Bektaş’ın babası Ahmet Bektaş, “Bir baba olarak kızımın mürüvetini görmek beni mutlu etti. Ancak kız babası  olarak  duygulanmamak mümkün değil. Zira gözün gibi koruyup-kolladığın, bakıp-büyüttüğün kızın gelin oluyor, evinden ayrılıp,  kendi düzenini kuruyor.  Hem mutluluğu hem de hüznü bir arada yaşıyor insan. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak  sevincimize ortak olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Darısı tüm sevenlerin başına.” dedi.