Ankara’nın Armada semti, Eskişehir Yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü.

Tonya Ortamahalle’den Mollabektaşoğullarından emekli bankacı Songül Bektaş ve emekli öğretmen Faik Ahmet Bektaş’ın oğlu Harun Süha Bektaş geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu olan Harun Süha Bektaş bir süreden beri AKSA AŞ.’de çalışıyordu.

Bir sınav için Ankara’ya giden Bektaş, gece saatlerinde geçirdiği trafik kazasında yaşama veda etti.

Edinilen bilgiye göre, olay şöyle meydana geldi. Harun Süha Bektaş, 15.03.2020 günü, gece saatlerinde 06 BLC 642 plakalı aracın sürücüsü Cihan Açıkel ve araçta bulunan Savaşkan Ata Yılmazer ile Kızılay istikametinden, Eskişehir İstikametine doğru Dumlupınar Caddesi üzerinde seyir halinde olan araçta bulunuyordu. Araçla seyir halindeyken 06 BNN 964 plakalı araç Bektaş’ın içinde bulunduğu araca çarpıyor. Çarpmaya neden olan aracın sürücüsü ile Armada AVM karşısında durarak araç sürücüsü ile konuşup yola devam etmek için araca yönelen Bektaş’a arkadan gelen 34 SB 9118 plakalı araç çarpıyor. Olay yerinde yaşamını kaybeden Harun Süha Bektaş Keçiören Adli Tıp Kurumuna kaldırılıyor.

35 yaşında hayatını kaybeden Bektaş evli ve bir erkek çocuk babasıydı.

Bektaş’ın cenaze namazı yarın Tonya Merkez Camiinde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Ortamahalle’de toprağa verileceği öğrenildi.