Karşular Mahallesi’nde özel bir konutun çatısına kurulan baz istasyonuna karşı çıkan vatandaşlar, imza kampanyası düzenledi.

Baz istasyonlarının insan ve çevre sağlığına zarar verdiği iddiasıyla toplanan 200 dolayındaki imza bir dilekçe ekinde ilçe kaymakamlığına sunuldu.

Daha önce de aynı bölgede iki kez baz istasyonu kurulma girişimi olduğu, vatandaşların tepkisi nedeniyle girişimlerden vaz geçildiğinin belirtildiği dilekçede, “Söz konusu baz istasyonunun ikamet edilen alana kurulması, halkın yoğun olarak kullandığı anayol güzergahı üzerinde olması nedeniyle sağlık yönünden sakıncalı olacağını düşünüyoruz.

Pek çok yerde kurulan baz istasyonları vatandaşların itirazları nedeniyle söktürüldüğü bilinen bir gerçektir. Hatta konu ile ilgili Yargıtay kararları da mevcuttur.

İnsan ve çevre sağlığı açısından zararlı olan baz istasyonunun mahallemizde insan yaşamının yoğun olduğu bir yerde kurulmasını kabul etmiyoruz.”

Vatandaşlar dilekçelerinde, evin çatısına kurulan baz istasyonunun sökülmesini ve insan sağlığına zarar vermeyecek farklı bir alanda kurulmasını istediler.