Kalınçam Mahallesi’nde doğrama atölyesi sahibi Ali Bostan dert yandı.

Atölyenin çevredesinden akan suların, atölyeyi bastığını ve sürekli kovalarla su boşalttığını ifade eden Bostan, “Başvurmadığım yer kalmadı. Bir yerden destek alamadım.” dedi.

Bostan, Tonyahaber’e yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Belediye başkanımıza durumu izah ettik. Yapacağız, edeceğiz dedi; hiçbir şey yok. Hızarımın altına su doluyor, yan taraftan bir kanal var, bu kanalı yapmaya durumum yok. Kanalın az ilerisinden karayolları geçiyor. Hızarın altından suyu kovalarla boşaltıyorum. Boşaltmasam hızarın altına motoruna kadar su doluyor, çok büyük sıkıntım var. Bu konuyu BİMER’e yazdım, milletvekillerine söyledim. Daha doğrusu bu konuyu Cumhurbaşkanı ve bakanlar hariç geri kalanına söyledim. Hepsi söz verdi, ama boş laflar, hepsi gelip geçici. Bölgenin fotoğraflarını çekiyorum başkana atıyorum, beni aramayıp mahalle imamını arıyor, konuyu bildiği halde derdi nedir diye soruyor.”

Belediyeden kanalı düzenlemek için boru istediğini ifade eden Bostan, “Buradaki menfezi daha önce ben kendi imkânlarımla yaptım. Bu dere buradan aşağı geçerken bize başkan, buranın planı projesi var dedi. Öyle bir program da yok. Buraya kontrol elemanları geldiği zaman, bizim öyle bir projeden haberimiz yok dediler. Şayet olmuş olsaydı biz bu dere yatağını alçalttırırdık. Baktım ki bu laflar da boş. Sonra başkanın kendisini aradım, dedim ki bari bana bu kanallara bir boru yolla, kendi imkânlarımla bu menfezleri kapatayım. Bu kanallara müşterilerim düşer, çoluk çocuğum var, onlar düşer, boğulur. Bana dedi ki borunun tanesi dokuz yüz lira. Beni en çok üzen inciten yer de burası. Benim çocuğumun bir boru kadar değeri yok mu? Bana bir belediye başkanı bunu nasıl söyler? Bir çocukla bir plastik boruyu nasıl eş değer eder.” şeklinde konuştu.