Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı yerleştirme sonuçlarının değerlendirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş, TEOG'da son yılların en büyük başarısını elde ettiklerini dile getirerek: "İlçe genelinde toplam 17 Fen Lisesi, 5 Sosyal Bilimler Lisesi olmak üzere yine ilimizin gözde Anadolu ve Anadolu İmam Hatip Liseleri'ne birçok öğrencimiz yerleşme hakkı kazandı. Ayrıca 'Adalet Alanında' eğitim veren İskenderli İMKB Çok Programlı Lisemize de çevre ilçelerimizden yoğun bir talep oldu. Şu ana kadar 54 öğrenci de bu okulumuza yerleştirildi. İskenderli İMKB Çok Programlı Lisemiz, meslek liseleri arasında en çok tercih edilen okul olma başarısını gösterdi." dedi.

Durmuş Tonya'da, eğitimde çıtayı her yıl daha da yukarlara çektiklerini ifade ederek: "İlçemizin eğitimdeki bu büyük başarısında bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sayın Halit Mengi'ye teşekkür ediyorum. Yine bu başarıdan dolayı okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, velilerimizi kutluyorum. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.