Yunus Tekin Baki yeniden il yönetimine girdi.

AKP Trabzon 7. Olağan İl Kongresi yapıldı. Kongrede, Trabzon’da AKP’yi yeni dönemde yönetecek isimler de belirlendi. İl Başkanı seçilen Sezgin Mumcu yeni yönetimini de oluşturdu. Mumcu’nun oluşturduğu 49 kişilik yeni yönetimde Tonya’dan da Yunus Tekin Baki yer aldı.

Siyasete Haydar Revi döneminde başlayan ve bir dönem AKP İl Yönetiminde bulunan Yunus Tekin Baki, siyasetin içindeki bir aileden geliyor. Yunus Tekin Baki’nin babası Cafer Baki, Anavatan Partisi’nin kurucu üyesi ve 1994 yerel seçimlerinde Tonya Belediye Başkan adayı idi. Ayrıca AKP Trabzon Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olan Cafer Baki, 2002 Milletvekilliği Genel Seçimi’nde de AKP Trabzon Milletvekili Aday Adayı olmuştu. 

YUNUS TEKİN BAKİ KİMDİR
 11.02.1986 tarihinde Trabzon’da doğdu. Nüfusu Tonya ilçesine kayıtlıdır. 2004 yılında Trabzon Lisesi’nde, 2009 yılında ise Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite hayatı boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Yunus Tekin Baki, vatani görevini 2010 yılında Kayseri’de yerine getirdi. Meslek hayatına 2011 yılında İstanbul merkezli Çev-ar Çevre Arıtım Tek. Ltd. Şti. şirketinin Trabzon şubesinde yönetici olarak başlayan Baki 2012 yılının Haziran ayında kendisine ait Trabzon merkezli YTB Çevre Tek. İnş. Taah. Ve Müh. Ltd. Şirketi’ni kurdu ve Trabzon’a çevre danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılından itibaren şirket bünyesine haşere ile mücadele – ilaçlama departmanını da dâhil ederek bu alanda da faaliyet göstermeye başladı. 2014 yılında evlenen Yunus Tekin Baki siyasetin içerisinde aktif olarak görev alan bir aileye mensup.  İyi derecede İngilizce bilen Yunus Tekin Baki Çevre Mühendisleri Odası’nın da delegesidir. Baki aynı zamanda Tonya Süt Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapıyor.