Kalınçam ve Kadıralak göletlerinin yapımına bu yıl da başlanmadı.

2014 yılı yerel seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi tarafından gündeme getirilen göletlerin yapımına daha sonra Orman Su İşleri Bakanlığı sahip çıktı.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, göletlerin yapımının projelerinin tamamlandığını, 2016 yılı yatırım programına alındığını ve inşaatların 2016 yılı içinde başlayacağını açıklamasına rağmen hâlâ işe başlanmadı.

24 Mart 2016 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile DSİ Genel Müdürü arasında yapılan yazışmada, Bakan Eroğlu, DSİ Genel Müdürüne soruyor: “Trabzon Tonya İlçesi Folderesi ıslahı 3 köprünün inşaatı, Kadıralak ve Kalınçam gölet projeleri ne oldu?”

DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz de Bakan’a aynen şu yanıtı veriyor: “Sayın Bakanım, Trabzon Tonya İlçesi Folderesi ıslahı 3 köprünün inşaatı, Kadıralak ve Kalınçam göletlerini 2016 yatırım programına alıyoruz. Projeleri hazırdır, inşaatlarına yıl içinde başlayacağız. Arz ederim.”

Yazışmanın ardından sekiz ay geçmesine karşın bölgede hiçbir çalışma yapılmadı.

2017 yılı bütçe görüşmelerinin yapılacağı Aralık ayında göletler için ödenek ayrılacak mı? Gölet projelerini Bakan mı unuttu, Genel Müdür mü, merak ediliyor…