Gülfem yaşama tutunamadı.

Akçaabat’ta geçirdiği trafik kazası sonucu hastaneye kaldırılan Gülfem Altıntaş, yaşama veda etti.

Akçaabat ilçesine bağlı Darıca Mahallesi’nde, yolun karşısına geçerken 06 DZ 0535 plakalı aracın çarpması nedeniyle yaralanan üç yaşındaki Gülfem, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde yapılan tedavinin ardından Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Burada yoğun bakımda 8 gün tedaviye alınan Altıntaş, tedaviye cevap vermedi ve aynı hastanede yaşama gözlerini yumdu.

Kaza sırasında başından darbe alan Gülfem’in annesi Şaduman ve ablası Buse de olayda yaralanmıştı. Annesi ve ablasının vücutlarının değişik yerlerde kırıklar olduğundan dolayı ameliyata alındıkları ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Gülfem’in ölümü Tonya’da üzüntü yaratırken, babası Ahmet Altıntaş, kızının ardından gözyaşları dökerek “Kızımla birlikte Trabzon’a gitmiştik. Baba, bana kuş alır mısın dedi. Ona kuş aldım. Kuşumun adı Gülfem olsun mu dedi. Kuşunun adını da Gülfem koymuştuk. Şimdi kendisi kuş gibi elimden uçup gitti. Bu acıya nasıl dayanırım.” şeklinde ağıt yaktı.

Tedavi gördüğü Kanuni Araştırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşama veda eden Gülfem'in cenazesi, bugün Tonya'ya getirilecek ve ikindi namazının ardından Tonya merkezde kılınacak cenaze namazından sonra Büyükmahalle'deki aile mezarlığında toprağa verilecek.