AK Parti’de kongre çalışmaları start alırken Tonya’da üç dönem kuralına takılan ve aday olmayacak olan mevcut İlçe Başkanı Mehmet Yakupoğlu’nun yerine ilk aday AKP Tonya Halkla İlişkilerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Salih Aygün oldu.

Yazılı Bir açıklama ile adaylığını açıklayan Aygün şunları söyledi:

‘’Kurulduğu günden bu yana gönülden destek verdiğim AK Parti’ye bundan sonra daha farklı bir kulvarda hizmet etmek amacıyla yapılacak olan Kongrede aday olduğumu açıklamaktan  mutluluk duyuyorum.

Mevcut yönetimde, gerek il yönetimimiz, gerek ilçe başkanımızın teveccühü ile görev aldım. Mevcut yönetimde başta il başkanımız Sayın Haydar Revi ve ilçe başkanımız Sayın Mehmet Yakupoğlu başkanlarımdan farklı tecrübeler öğrenmiş oldum.

Bugüne kadar AK Parti’de samimiyetle hizmet eden bütün dava arkadaşlarımı kucaklayarak bayrağı daha da ileri taşıma gayreti içinde olacağım. İstişaresiz hiçbir iş yapmayacağım.

Yüzüm hep halka ve teşkilata dönük olacak.

Özellikle Fethullahçı terör örgütü ile mücadeleyi kendime görev bilerek hareket edeceğim.

AK Parti’nin genç ve dinamik yüzü Tonya’nın evladı Milletvekillimiz Av. Salih Cora ve  göreve geldiğinden bu yana gayret ve samimiyetiyle çalışan Belediye Başkanı Osman Beşel’in bundan önceki süreçte gösterdikleri desteği bundan sonra da esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır.

Yaptığım görüşme ve fikir alışverişleri sonucu tecrübemizi halkımız ve dava arkadaşlarımız adına kullanmayı bir borç bildiğim için AK Parti Tonya İlçe Başkanlığı’na aday olduğumu kamuoyuna ilan ediyorum.”

MEHMET SALİH AYGÜN KİMDİR ?

01.07.1979 yılında Tonya’da doğdu. Hoşarlı İlkokulu’nda okuduktan sonra ortaokul eğitimini  Tonya İmam Hatip Lisesi’nde Liseyi ise Vakfıkebir’de bitirdi.

1999 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında ‘globalleşme sürecinde Türkiye’nin konumu adlı bir araştırma yaptı. Mezun olduktan sonra kendi işini kurarak eğitimciliğe devam etti. 2004 yılında Beşikdüzü Hedef Dershanesi akabinde Beşikdüzü Sınav Dergisi Dershanesi’nde çalıştı.  2007 yılında kurucu müdürlüğünü yaptığı Yaren Dershanesi ile Tonya’da 2014 yılına kadar eğitime hizmet etti. Bu süreçte AK Parti Tonya İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2015 yılında özel öğretim kurumlarının Özel Öğretim Kursu’na dönüşmesi ile 2016 yılında Vakfıkebir ve Beşikdüzü’nde Özel Öğretim Kursları açtı. Bölgedeki 7 ilçeye hizmet veren Milli Eğitim Bakanlığı onaylı en büyük kursun sahibi ve Kurucu müdürlüğünü yapmaktadır. Evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.