Eski İskenderli Belediye Başkanı Ahmet Aktaş, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’in İskenderli Belediyesi ilgili sözlerine yanıt verdi.

Belediye Başkanı Beşel’le, Mustafa Tafuli Aydın arasında sosyal medya üzerinde yaşanan polemiğe Aktaş’ da katıldı.

“MÜFLİS TÜCCAR ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRIR”

Eski Belediye Başkanı Aktaş, şöyle dedi: “Sayın Başkanım! Mustafa Aydın’la sosyal medya üzerinden girdiğiniz polemikten üzüldüm. Bu polemiği yaparken İskenderli Belediyesi’ni ima ederek eleştirmenizi hiç hoş karşılamadım. “Müflis tüccar, eski alacak defterlerini karıştırır.” konumuna düşmenizi istemem.”

İskenderli’ye yapılacak tuvalet için döneminde Karayollarından para alınmadığını ifade eden Aktaş, “Beyanınızda, Belediye, tuvalet için 200 bin lira aldı demeniz doğru değildir. Benim dönemimde tuvalet için para alınmadı. O dönem, Karayolları yetkilileriyle temas kurularak tuvaletin yeri şöyle tespit edildi: Şu andaki tuvaletin bitişiğindeki menfez yıkılacak, yeniden yapılacak menfezin sağında ya da solunda tuvalet yeri ayarlanacaktı. Bana göre de en uygun yer orasıdır. Karayolları ile temasa geçip orada yapılaması uygundur, takdir sizindir.” dedi.

“İKİ BELEDİYE ARASINDAKİ FARKI AÇIKLASAYDINIZ”

İskenderli Belediyesi’nin araçları ile hizmet verildiğini dile getiren Aktaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Siz, Tonya Belediye Başkanı seçildiğinizde bir CHP’li, bir de AKP’li belediyeyi teslim aldınız. İki belediye arasındaki farkı o zaman açıklasaydınız, halk her şeyi anlardı.

Hâlâ eleştirdiğiniz belediyenin kepçesi, greyderi, kamyonu ve çöp arabası ile hizmet vermeye çalışıyorsunuz.

“İSKENDERLİ BÖLGESİNİ AYIRMAK YANLIŞ OLUR”

Yalaka bir habere dayanarak “35 yılda yapılamayan bu dönem yapılmıştır.” diyorsunuz. Bu habere siz de dahil olmak üzere hiçbir Kumyataklı inanmaz. İskenderli bölgesini ayırmak yanlış olur. Tonya halkı şunu çok iyi görüyor: Beş, on, on beş haneli semtlerin yolu dururken özel kişilere hizmet yapmanız ve mahalleler arasında eşitsizlik yapılırken 35 yılda yapılmayan haksızlığı yapmış olursunuz.

Tonya’nın dedikodulara ihtiyacı yoktur. Tonyalı, hiçbir ayrım yapmadan gücünüz oranında hizmet bekliyor. Herkes işine baksın!”