Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tonya İlçe Örgütünün, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlediği yemekte Şuaib Aydın ilçe başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Lokantası’nda düzenlenen “Atatürk’ü Anma ve Dayanışma” yemeğinde, konuşmacılar, Atatürk ile ilgili şiirler okudu, Atatürk’ün yaşamından kesitler sundu.

Çok sayıda partilinin katıldığı yemekte, partinin kongre süreci de konuşuldu.

CHP İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, yaptığı konuşmada, kongre takvimini açıkladı.

Karadeniz, konuşmasında, “Kongre delegelerinin seçimi ile işlemlere başlıyoruz. 15 Kasım Cuma günü İskenderli’de, 16 Kasım Cumartesi günü ilçe merkezinde üyelerimiz, sandıkta kullanacağı oylarla kongre delegelerini belirleyecek. Ardından 21 Aralık 2019 tarihinde de ilçe kongresini tamamlayacağız.” dedi.

Karadeniz, üç denemden beri yürüttüğü ilçe başkanlığı görevine aday olmayacağını açıklarken, “Hangi arkadaşımız bu göreve gelirse gelsin, madde ve manevi olarak yanında olacağım.” dedi.

Söz alan konuşmacılar kongre süreci ile ilgili düşüncelerini ifade etti. Bu arada söz alan Belediye Başkan Adayı, emekli öğretmen Şuaib Aydın, ilçe başkanlığı için aday olduğunu bildirdi.

Aydın yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Partimin bana vereceği hiçbir görevden kaçmam. Seve seve yerine getiririm. Önümüzdeki süreçte yapılacak ilçe kongresinde CHP Tonya İlçe Başkanlığına adayım. Adaylığımı açıklamam, kimsenin önünü kesmeye yönelik değildir. Biz bir aileyiz. Her partili arkadaşım bu göreve layıktır. Başka arkadaşlar da aday olabilir. Kararı, partimizin değerli üyeleri verir.” dedi.