Tonya İlçesine bağlı Kayacan Mahallesi’nden, Bursa’da özel bir şirkette işçi olarak çalışan 1 metre 5 santimetre boyundaki Ahmet Karadeniz ile Kaleönü Mahallesi'nden 1 metre 15 santimetre boyundaki Gönül Kurt, Tonya Düğün Salonunda yapılan düğünle dünya evine girdi.

BİR YILLIK AŞKLARINI EVLİLİKLE TAÇLANDIRDILAR

Görücü usulü ile tanışıp arkadaş olan ve daha sonra ilişkilerine devam eden Gönül ile Ahmet, birlikteliklerini bir yıl sonra evlilikle taçlandırdı. Çifti bu mutlu gününde akrabaları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Renkli görüntülerin yaşandığı düğün törenlerinde genç çiftler, hem horon oynadı hem de çiftetelli ile coştu. Çiftin düğününe gelen sevenleri ise fotoğraf çektirmek için adeta sıraya girdi.

"AŞK ENGEL TANIMIYOR"

Eşiyle nasıl tanıştığını anlatan Ahmet Karadeniz, “Çok mutluyum, huzurluyum, Gönül’ü seviyorum.” dedi. 

Karadeniz konuşmasına şöyle devam etti. “Gönül ile tanıştığım bir yıl oldu. Ama üç dört aydır daha bir samimi olduk. Zaman zaman oturup konuştuk, samimi olduk. Gönül’ü beğendim, aileme uygun biri olduğunu düşündüm. Ondan sonra istedik onu. Allah razı olsun, o da istedi. Sağ olsun, ailesi de zorluk çıkarmadı verdiler. Çok mutluyum, çok huzurluyum, seviyorum. Kısa sürede bir evlilik oldu ama iyi oldu. Biz ikimiz engelliyiz, ama hiçbir kimse unutmasın ki aşk engel tanımıyor.”

"ONUNLA MUTLUYUM, HUZURLUYUM"

Düğün töreninde mutluluğu yüzünden okunan Gönül Kurt ise, “Büyüklerimizden Allah razı olsun bizlere destek oldular. Evliliğimize katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bizi sevip destek veren herkesten Allah razı olsun. Allah utandırmasın bizi. Telefon ile tanıştık, bir yıl oldu tanıştığımız. Ahmet’i çok beğendim, hoşuma gitti. Onunla mutluyum, huzurluyum, ben de onu çok seviyorum.” dedi.

Kalabalık bir davetlinin katıldığı düğün töreninde genç çiftler mutluluk pastasını kesmek için düğün pastasının olduğu masaya geldiklerinde, damadın boyu masaya yetişmediği için, sandalyenin üzerine çıkarak pastayı kesebildi.

“BİR KIZI KIRK KİŞİ İSTER BİR KİŞİ ALIR”

Damat, Ahmet Karadeniz’in annesi Ayşe Karadeniz de çok mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Ben Tonya’ya bir kuzine almaya geldim. Gönül’ü gördüm orada, bir arkadaşı ile oturuyordu. Arkadaşı ağlıyordu. Sordum ona neden ağlıyorsun diye, kızım öldü ondan ağlıyorum dedi. Gönül’e de dedim ki, kızım ben sana talibim. Dediler bana ki annesi görmesin, öldürür seni. Annesi o orada geldi. Annesine söyledim ki ben senin kızına talip çıktım. Annesi de bana öyle bir şey olmaz dedi. Sen iyi ki iyi bir damarıma denk geldin yoksa seni döverdim. Ben de dedim, kim kimi döver, bir kızı kırk kişi ister bir kişi alır. Sonra da gittik kızı istedik aldık.”