Aktaş Ailesi bir ay içinde çifte mutluluk yaşadı.

Sonay-Kâzım Aktaş kısa sürede iki oğluna da düğün yaptı.

Hatice-Halim Öztürk çiftinin kızları Emine ile Sonay-Kâzım Aktaş çiftinin oğulları Mehmet’in mutlu günleri için Sonay Aktaş, düğüne katılan dostları için bir mektup kaleme aldı.

Oğullarının mutluluğunu gören bir annenin duygularının yer aldığı mektubu, okuyucularımızla paylaşıyoruz.

“Hepiniz düğünümüze hoş geldiniz!

Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayıp mutluluğumuzu paylaştığınız için hepinize sonsuz teşekkürler. Mutluluklar, sevinçler,  güzellikler paylaşılınca çoğalır; dertler, kederler paylaşınca azalırmış… Buna inanıyorum. 

Mutluluğumuza katkıda bulunan herkese teşekkürler.

Aramızda candan olmak isteyen, bu mutlu günümüzü görmeyi hak eden ama aramızda olması imkânsız olan çok büyük değerlerimiz vardı. Ölüm bizi ebediyen ayırdı onlarla. Keşke bugün aramızda olabilselerdi, işte o zaman mutluluğumuz tam olurdu. Onları çok ama çok özledik. Giden değerlerimizi sevgi ve saygıyla anıyor, unutmadığımız sürece hep bizimle olduklarını düşünüyorum.

İnsanlar doğarken anne ve babalarını seçme hakları yoktur, sadece benimsemek zorundalar. Hayatta ikinci bir şansları vardır o da evlenirken. Bu şans bize de güldü, hem de çifter çifter. Benimsenene değil seçilen anne-baba olduk. Bu şansı bize veren dünyalar güzeli kızlarıma sonsuz teşekkürler. Kızım yoktu, iki tane birden oldu.

İki tane pırlanta gibi oğlum vardı, pardon 2,5 tane şimdi 4,5 tane oldular.

Çekirdek ailemiz büyüyor. Kızlarım ailemize mutluluk, heyecan,  güzellik, renk getirdiler. Çocuklarımı eş, bizi anne baba seçtikleri için onlara çok ama çok teşekkür ederim. Bu tarifsiz bir mutluluk, herkesin tatmasını dilerim.

Çocuklarımı da ayrıca kutlarım. Böyle içi dışı başka güzel eş seçtikleri için. Mutluyum, sevinçliyim, gururluyum. Ömür boyu mutlu, sağlıklı ve huzurlu olmalarını diliyor, onları kucaklıyorum.

Son bir şey daha söyleyeyim: Kızlarımın anne-babalarına da çok teşekkür ediyor ve böyle güzel kızlar dünyaya getirdikleri için candan kutluyorum.

Düğün törenlerimize mecburi değil, isteyerek geldiğinizi biliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim:

Ben kaynana değil, kızlarımın annesiyim. Hepinizi seviyorum…” 

Sonay Aktaş