Yaşlılara saygı haftası nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Trabzon İl Müdürlüğü ile Tonya Meslek Yüksekokulu’nun ortak organizasyonu sonucu Trabzon Köşk Huzurevi’nde yaşayan yaşlılar ile Yüksekokulun Yaşlı Bakım Bölümünde okuyan öğrencileri buluştu.

Tonya Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen buluşma gününde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Trabzon İl Müdürü Ahmet Kurt: “Bugün Tonya’da 17. etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bunu geleneksel hale getirelim diyoruz. Toplumda yaşlı farkındalığını artırma amacı var. Türkiye genelinde yaşlı nüfus yüzde 10 iken, Trabzon’da yüzde 18’in biraz üstünde, yani iki katı. Dolayısıyla aile bireyleri göçen yaşlılarımız yalnızlaşıyorlar. Yalnızlaşma psikolojik sorunları doğuruyor.” dedi.

İl Müdürü Kurt: “Bu bölümde okuyan öğrencilerimizin istihdamı için de bir modül oluşturmak zorundayız. Biz bunu takip ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Osman Beşel ise, “Öncelikle programı düzenleyen başta Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğümüz ve akabinde Tonya Meslek Yüksekokulumuz eğitim öğretim kadrosuna ve katılarak bu güzel etkinliği anlamlandıran değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Programda şiirler okundu, miniklerin horon gösterisinin ardından Tonya Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve ilde üçüncü olan tiyatro filmi izlendi.