Saadet Partisi’nden Tonya Belediye Başkan adayı Abdullah Altuntaş çalışmalarını sürdürüyor.

“Allah'ın izniyle geleceğiz, geliyoruz.” diyen Altuntaş, Tonyahaber’e yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Tonya ilçemiz 1954 yılında kurulduğu günden bugüne kadar 65 yıl sağ ve sol belediyelerle idare edildi. Gelinen noktada 32.000 nüfus 14.000'e indi, nüfus muhafaza edilemedi. Göç başladı ve devam ediyor. Mevcut kazanımlarımızı bir bir kaybediyoruz. Tonya'mızın yetiştirdiği akademisyenler, bürokratlardan belediye olarak bilhassa zengin iş adamlarımızdan yeterince proje ve yatırım açısından istifade edemedik. Şimdiyse halka hizmet, hakka hizmettir anlayışla belediye başkan adayı olarak Allah'ın izniyle geleceğiz, geliyoruz. Biz belediye çalışanlarının başkanı, halkımızın hizmetçisi olarak geliyoruz. Bu millet gerçek hizmetçisini görecek. Geriye bakarak eyvah deyip hakkını mahşere bırakacaktır.”

İstihdam yaratacağız

“Ehil olmayan ellerde, helal-haram kavramını hiçe sayarak ismini yağından alan Tonya Süt Fabrikası'nı kurtarılmayacak şekilde iflas ettirmişlerdir. Bu zihniyet fabrika yapamaz, işletemez ancak böyle iflas ettirir.” diyen SP Belediye Başkan adayı Altuntaş şöyle devam etti:

“Tonya'nın en büyük sorunları göç meselesi, hayvancılığın bitme noktasına gelmesidir. Belediye olarak iki ana görev olan çöp ve yol serme işinin dışında bütün çalışmalarımız Tonyamızın yeniden canlanması ve işçi istihdamı getirecek yatırımların bu bölgeye gelmesi olacaktır. 31 Mart seçimleri Tonya'mız için dönüm noktası olacak, Bismillah deyip görevi devralacağız.

En büyük kazanımımız olan süt fabrikası dışarıdan bu bölgeye para getiren tek kurum olması Tonya'yı dünyaya tanıtmaya yetiyordu. Ehil olmayan ellerde, helal-haram kavramını hiçe sayarak ismini yağından alan Tonya Süt Fabrikası'nı kurtarılmayacak şekilde iflas ettirmişlerdir. Bu zihniyet fabrika yapamaz, işletemez ancak böyle iflas ettirir. Milli Görüş belediye adayı olarak görevi teslim aldıktan sonra, fabrikamızı hemen gıda işi yapan iş adamlarımızla ele alıp tam kapasite çalıştıracağız. Su şişeleme fabrikasıyla takviye edeceğiz. Evveli Allah, biz ağır sanayiciyiz, biz bu işi yaparız.”

Muhtarlar mahallelerin referansı olacak

“Esnaflarla ve muhtarlarla işbirliği içinde olacaklarını ifade eden Altuntaş, “Tonya'nın yükünü çeken esnaflarımız, holdinglere çalışan marketlerden dolayı veresiye defteri tutar hale geldi. Belediye olarak esnaflarımızla uğraşmayacağız, işbirliği yapacağız. Muhtarlarımız mahallelerin referansı olacak, ne yaparsak onların eliyle yapacağız. Halkımızın hastasıyla, cenazesiyle, askeriyle muhakkak ilgileneceğiz. Derdiyle dertleneceğiz, sevinciyle sevineceğiz. Biz halkımızın sadece çöpü ve yolu için değil; refah seviyesinin yükselmesi ve huzuru için geliyoruz.” dedi.