AKP, Tonya Belediye Meclis Üyesi Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

Aday tanıdım törenine AKP Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora, AKP Tonya Belediye Başkan Adayı Osman Beşel, eski Meclis üyeleri, yeni Meclis Üyesi Adayları, AKP ve MHP'nin teşkilat mensupları ve partililer katıldı.

Toplantıda mevcut Belediye Meclis üyelerine plaket verilirken, yeni dönemde Meclis üyeliğine aday olan kişiler de tek tek davetlilere tanıtıldı.

Murat Güney (Mühendis), Ahmet Seyit Alışkan (Emekli Astsubay), Ahmet Esmer (Öğretmen), Mehmet Emin Birinci (İnşaat Teknikeri), İsmail Turan (Serbest Meslek), Özlem Bahadır (Öğretmen), Ömer Tan (Harita Mühendisi) Tahsin Aslan (Emekli), Ahmet Birinci (Mimar), Ahmet Beşel (Şoför), Serpil Çakıroğlu (Esnaf).

İLÇEMİZ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ
Toplantıda partililere seslenen Belediye Başkan adayı Osman Beşel, "Hayatım boyunca her zaman Tonyamıza hizmet etmeye çalıştım. Belediye başkanı olduğum dönemde de Sayın Vekilimiz, bu yörenin evladı Salih Cora ile buraya çok önemli hizmetler götürdük. Sayın Vekilimizle Tonya'nın geleceği için büyük bir mücadeleler verdik. Tonya'ya yapılamayanı yaptık. Belediye'nin bir kuruşunu boşa harcamadım. 1 lira ile 10 liralık işler yapmaya çalıştım. Kişi ayırt etmeksizin her hemşehrimize eşit mesafede olduk. Hepsinin derdi ile dertlendik, mutlu günlerinde yanlarında olduk. Tonya'mıza çok önemli projeler yaptık. Bunlara yenilerini eklemek istiyoruz. Eski belediye meclisi arkadaşlarımıza da hizmetleri için çok teşekkür ediyoruz. Şimdi bayrak yarışını alan genç ve dinamik bir ekip ile güzel işler yapmaya talibiz" şeklinde konuştu.

BAYRAM GİBİ MUTLU OLUYORUM
AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora da yaptığı konuşmada, "Çok güzel bir havada gerçekleşen aday tanıtım toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Buraya her geldiğimde bir bayram sevinci büyük bir heyecan yaşıyorum, mutlu oluyorum. Burası benim ata yurdum. Burada bulunmaktan, Tonya’ya hizmet etmekten, hemşehrilerimin emrine amade olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Burada bir milletvekili olarak bulunuyorsam sizin katkılarınız, emekleriniz, gayretleriniz ve dualarınız sayesindedir. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

GENÇ VE DİNAMİK BİR MECLİS LİSTESİ
Cora sözlerine şöyle devam etti:
"Mevcut değerli meclis üyelerimizde çok değerli çalışmalar yaptık. Onlarla devam edilmemesi konusunda iyi ya da kötü çalıştılar anlamı çıkarılmasın. Siyasette yenilenmek vardır. Daha fazla isim yetiştirmeliyiz. Gençlerimize ve yeni meclis üyesi arkadaşlara çok güveniyoruz. Gecelerini gündüzlerine katarak Tonya’ya önemli hizmetler getireceklerine inanıyoruz. Tonyaya hizmet yakışıyor, Tonyalı yağılan hizmeti unutmuyor. Burada vefalı insanlar vardır. Her gittiğimiz yerde onların duası ile karlıaşıyoruz. Allah onlardan razı olsun. Gazamız mübarek olsun."