AKP Tonya İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Salih Aygün, partiden ihraç edildi. Daha önce Mehmet Arslan’la birlikte İl Disiplin Kuruluna sevk edilen Aygün ve Arslan hakkındaki ihraç talepleri disiplin kurulunca iade edilmişti.

Sosyal medyada yaptıkları paylaşım ve yorumlar nedeniyle haklarında ihraç talebi olan Aygün ve Arslan hakkındaki disiplin kurulu kararına direnen ilçe yönetimi, yeniden disipline sevk edilmelerine karar verdi. İl Disiplin Kurulu da aldığı kararla Mehmet Salih Aygün’ün partiden ihracına oy çokluğu ile karar verdi. Mehmet Arslan’a da uyarı cezası verildi.

İhraç edilmesinin ardından konuşan Aygün şöyle dedi: “Bana yapılan tamamen bir komplodur. Ben sadece sosyal medyada paylaşımda bulundum. Hiç kimseye hakaret etmedim. Bu ihraç kararının tamamen ilçe başkanlığı adaylığında adımın geçmesi ile bağlantılı olduğunu insanlar biliyor zaten. Tonya tarihinde böyle bir şey ilk kez görülüyor. Sosyal medyada bir eleştiri paylaşımı ile partiden ihraç olan hiç kimse yok. Tüzükte bulunan 117/7. Madde gereği ihraç edildim. Bu madde de en ağır olan maddedir. Bu madde, bölücülük, yıkıcılık, partiye zarar verme, karşı tarafa hakaret etme gibi bir suçları düzenliyor. Dilekçemi verdim, ihraç kararına itiraz ettim.”

Aygün, yaptığı paylaşımda, Tonya Belediyesi’nin yaptığı uygulamaları eleştirerek “Hizmet için geliyorum diyenlerin devlete halkı ezdirdiğini, AKP’ye oy isteyen ideolojiden sapıldığını” iddia etmişti.

Mehmet Arslan da, Aygün’ün paylaşımına yaptığı yorumlarda Aygün’e destek vermişti.